czwartek, 30 kwietnia 2009

Podrózowanie autokarem

Czy podróż autokarem po Europie może być przyjemnością?

autorem artykułu jest Mirek Nikolin
Galeria zdjęć z Pragi tutaj
Czy podróż autokarem po Europie może być przyjemnością?
Zapewniam, wszystkich, że tak. Coraz więcej osób wybiera ten sposób podróżowania. Międzynarodowymi liniami autokarowymi można dziś się dostać już do najdalszych zakątków Europy.
W czym tkwi wyższość tej formy podróżowania nad innymi?
Przede wszystkim w większości przypadków bilet autokarowy jest o wiele tańszy, od biletu lotniczego, a nawet kolejowego.
Nie wychodząc z domu można zakupić bilet w Internecie na stronie bilety autokarowe dowolnego miejsca w Europie. To ty decydujesz czy Twój bilet będzie jednostronny, czy dwustronny ( z określonym terminem powrotu lub tzw. Bilet otwarty „open”). Przy zakupie warto pamiętać, że cena biletu dwustronnego jest zawsze dużo niższa od dwóch biletów jednostronnych. Oczywiście zniżki posiadają dzieci, młodzież do lat 26, posiadacze kart EURO26, ISIC, emeryci, inwalidzi oraz ich opiekunowie, sięgają one nawet 50%.
Zakup biletu autokarowego przez internet jest bardzo prosty. Należy wybrać termin oraz miejscowość skąd chcemy wyjechać i dokąd dojechać, wypełnić formularz zgłoszenia, wydrukować bilet za pomocą zwykłej drukarki, oczywiście na czystej kartce A4. System po dokonaniu zakupu wysyła potwierdzenie na podany w formularzu adres email, w którym znajduje się również link do biletu i regulamin przewozu. Każdy bilet posiada swój unikalny numer GID dzięki, któremu można dokonywać online zmian w rezerwacji: zmiany na bilecie, zwrot biletu, podgląd i ponowny wydruk biletu. Ponad to każdy kupujący ma do wyboru aż osiem form płatności przelewem bankowym i formy płatności kartą:
mTransfer (przelew z mBanku)
MultiTransfer (przelew z MultiBanku)
Płacę z Inteligo (przelew z banku Inteligo)
Płacę z iPKO (przelew z banku PKO BP
BPH (przelew z banku BPH)
BZWBK (przelew z Banku Zachodniego WBK)
eCard/Nordea przelew z banku Nordea (Aktywne: Pn-Pt 5:00-19:00, Sb-Nd - wył.)
eCard/Pekao24Przelew (przelew z banku Pekao)
eCard/VISA (płatność kartą: Visa)
eCard/MasterCard (płatność kartą: MasterCard)
eCard/Maestro (płatność kartą: Maestro)
PolCard (płatność kartą: Visa, MasterCard, Dinners Club, PolCard, JCB)
Kolejnym plusem jest rozbudowa sieć połączeń autokarowych. Z Polski możesz się już dostać do najmniejszych miasteczek, jak i dużych aglomeracji w całej Europie. Autokary rejsowe zatrzymują się przeważnie na dworcach autokarowych lub przy kolejowych, więc jak zajdzie potrzeba ułatwiona jest kontynuacja podróży lokalnymi środkami transportu.
Komfort jazdy jakie oferuje wiele linii autokarowych sprawia, że bez problemu podróż znoszą już najmniejsze dzieci. Autokary wyposażone są w wygodne, uchylne oraz rozsuwane na boki fotele, klimatyzację, toaletę, sprzęt audio – wizualny, barek, w którym serwowane są za drobną opłatą gorące napoje tzn. kawa, herbata, „gorący kubek” oraz napoje chłodzące. W czasie podróży linie autokarowe umożliwiają swoim klientom możliwość zjedzenia ciekłego posiłku. Kierowca zatrzymuje się wtedy na dłuższy postój przy zajeździe lub barze. Oczywiście co trzy, cztery godziny następuje także postój w celu skorzystania z toalety.
Na bezpieczeństwem podróżujących czuwa zwykle dwóch kierowców, którzy zmieniają się co cztery godziny. W czasie swojej przerwy kierowca regeneruje swoje siły w specjalnej kabinie sypialnej.
Jak wybrać dobrego przewoźnika?
Na rynku możemy znaleźć wiele firm oferujących Międzynarodowe przewozy autokarowe, które różnią się ceną, trasą, jak i warunkami przewozu. Najłatwiej oczywiście iść do agencji turystycznej, specjalizującej się w sprzedaży biletów autokarowych, która doradzi nam odpowiedniego przewoźnika, jednak nie wszyscy mają taką możliwość. Na szczęście możemy skorzystaj z dobrodziejstw nauki, czyli Internetu i zamówić przez wiarygodną stronę internetową www.BiletyAutokarowe.pl bilet u dowolnego przewoźnika.
Przed wykupieniem biletu zwróć uwagę na;
częstotliwość przejazdów ( oczywiście najbardziej wiarygodne są linie, które oferują dwa, trzy kursy tygodniowo)
czas przejazdu, szczególnie w momencie, gdy zależy Ci na czasie. Zdarza się, że różnice między tymi samymi miastami wynoszą nawet kilka godzin.

czy istnieje możliwość zmiany terminu rezerwacji lub rezygnacji z biletu i czy z tego tytułu poniesiesz dodatkowe opłaty.
Możliwość przewiezienia dodatkowego bagażu
Pamiętaj!
Kupując bilet sprawdź dokładnie wszystkie dane Twoje nazwisko, termin podróży oraz trasę przejazdu. Twoja ostrożność już na początku podróży pozwoli Ci uniknąć wielu stresujących momentów w jej trakcie.

--
Żródło: www.BiletyAutokarowe.pl - Wszystkie linie autokarowe pod jednym adresem
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Praga most Karola, koncert jazzowego bandu