środa, 13 maja 2009

Filmy z podróży

Amatorskie filmiki - historia, rozwój i jego powiązanie z internetem
autorem artykułu jest Alan Rybczyński
Na przestrzeni kliku ostatnich lat, kręcenie amatorskich filmików zarówno w Polsce, jak i na zachodzie, zaczęło cieszyć się bardzo dużą popularnością.
Łatwy dostęp do wszelakiego rodzaju kamerek zrobił swoje. W Polsce, dzięki poprawie sytuacji finansowej społeczeństwa, jak i ogromnemu rozwojowi nowoczesnych technologii światowych i ich popularyzacji, także w naszym kraju - rynek elektroniczny zapełnił się po brzegi. Efektem czego był naturalny spadek cen za tego typu towary, zaś przede wszystkim coraz to lepsze notowania jego sprzedaży.

Kupujemy telefony, komputery, aparaty, kamery i większość z nich posiada urządzenia do rejestru obrazu i dźwięku. Dziś już nawet małe dziecko ma przyjemność dzwonić z własnego telefonu komórkowego, co kilka lat temu mogło oznaczać tylko jedno - "ten dzieciak ma bogatych starych".
Kręcimy nimi ogromną masę krótkich i amatorskich filmów. Uwielbiamy filmiki z naszą grubą facetką od matmy, starym sąsiadem czy najlepszym kumplem. Wszystko to ogromnie nas bawi i daje masę śmiechu nam i naszym przyjaciołom.
Świerze zajęcie nie miałoby sensu, gdybyśmy wszystko robili jedynie dla siebie. Jakie by nie były nasze nagrania, to uwierzcie mi - zawsze przechwalamy się nimi koledze, tacie czy bratu dużo częściej, niż je kręcimy. Przechwałki to nasza mocna strona :)
Równie szybko, jak znaleźliśmy sobie nowe hobby, tak też błyskawicznie ludzie zaczęli otwierać w internecie miejsca, dzięki którym możemy zobaczyć najciekawsze śmieszne filmy. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ serwisy umożliwiające wgrywanie własnych filmów odnoszą na tą chwilę niebywałą popularność i naprawdę nie zanosi się na jej spadek.

Przykładem takiej strony może być np. "YouTube". Dawniej, by ktoś ujrzał nasze nagranie, musieliśmy przesłać e-mailem swoje wideo lub odwiedzić bezpośrednio swojego "widza". Dziś, w każdym momencie możemy wgrać na nią nasz najfajniejszy klip i bez wychodzenia z domu - mamy pewność, że obejrzą go nasi znajomi, przyjaciele, kumple z klasy a nawet ludzie na całym świecie.

Jednym z nich jest także serwis www, w którym internauta może zobaczyć dużą ilość przeróżnych klipów. Plusem jest duża selekcja filmów (redaktorzy umieszczają tylko najfajniejsze), ładna szata graficzna oraz to, że każde wideo jest dołączone do interesującego tytułu i opisu takiego materiału. Te elementy mówią same za siebie, strona „CiuśCiuś” posiada swoisty i niepowtarzalny charakter.
Cóż mogę dodać więcej na temat amatorskich filmów? Przekonaj się sam, wejdź na stronę i zobacz śmieszne filmy na własne oczy.

--
CiuśCiuś - niegrzeczne filmy
www.ciuscius.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Praga most Karola, koncert jazzowego bandu