poniedziałek, 11 maja 2009

Gdzie spędzić urlop?

Gdzie spędzić urlop? – trafny wybór ciekawych miejsc
autorem artykułu jest Jacek Fistaszek
A może na urlop do Czech - zdjecia oraz relacja z pobytu w Pradze tutaj
Chociaż raz w roku nadchodzi moment zapomnienia o codziennych sprawach, refleksji, wstrzymania wyścigu z czasem i błogiego wypoczynku – czas urlopu. Można w różny sposób go zagospodarować. Jedni wolą zostać w domu, drudzy wyruszają ku nieznanym.
Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd zagraniczny. Aby jak najefektywniej spędzić kilka wolnych dni, często z dużym wyprzedzeniem można wyszukać odpowiednie oferty ciekawych miejsc, sprawdzić ceny zakwaterowań, wybrać środek transportu, standard usług i dodatkowe atrakcje. W niektórych biurach turystycznych, podejmując wcześniej decyzję wyjazdu, możemy liczyć na korzystne rabaty cenowe.
Wertowanie przewodników, stron internetowych pozwala wyszukać ciekawe miejsca godne odwiedzenia. Ogromną popularnością cieszą się kraje basenu Morza Śródziemnego. Nie tylko liczne dobrze zachowane zabytki przyciągają turystów, również gwarancja słonecznej pogody i ciepłego, krystalicznie czystego morza. Bogactwo arabskiej kultury znajdziemy między innymi w Tunezji. Szczególnie warto jest zobaczyć tradycyjny taniec orientalny w strojach ludowych i życie codzienne mieszkańców wiosek oraz rdzennego plemiona Berberów. Jednym z najpiękniejszych zabytków jest trzecie co do wielkości koloseum El-Jem wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Turyści mogą zwiedzić ciekawe miejsca w stolicy Tunezji, Tunisie, zwłaszcza zabudowę starego miasta – medynę z imponującymi meczetami i pałacami. Dla spragnionych wrażeń lokalne biura podróży oferują safari na wielbłądzie z podziwianiem zachodzącego słońca na pustyni.
Osobom spędzającym urlop w kraju również nie zabraknie ciekawych miejsc do odwiedzenia. Miłośnicy przyrody mają szansę nacieszyć się urokiem Puszczy Białowieskiej, z kolei zainteresowani średniowiecznymi zabytkami mogą podziwiać staromiejski zespół w Toruniu. Jest całe multum zakątków w kraju wartych zobaczenia, nie ma zatem potrzeby jeździć stale do tych samych kurortów. Wczasowicze, którzy nie preferują aktywnego zwiedzania miast, fotografowania każdego zabytku, chodzenia po muzeach, zawsze mogą liczyć na dobrą zabawę w Niechorzu. To wymarzona nadmorska gmina dla młodzieży. Oprócz bliskości morza przyciąga dużą ilością restauracji i barów, wesołym miasteczkiem, ciekawymi miejscami z karaoke oraz tańcami do rana.

--
Artykuły na każdy temat


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Praga most Karola, koncert jazzowego bandu